GetirYemek 2’nci Yaşını 81 İlde Kutluyor
28.01.2021

GetirYemek 2’nci Yaşını 81 İlde Kutluyor

Kurulduğu günden bu yana ezber bozan yaklaşımıyla sektöre yeni bir soluk getiren GetirYemek, 2’nci yaşında Türkiye’nin 81 ilinde! Hakkari’den Muğla’ya Bitlis’ten Çanakkale’ye artık her şehirde GetirYemek ile sipariş vermek çok kolay!

Sektöre getirdiği pek çok yenilik ile kısa zamanda restoranların tercih sebebi haline gelen GetirYemek, 2’nci yaşında, Türkiye’nin 81 ilindeki restoranlardan kullanıcılarına mutluluk götürüyor.

GetirYemek CEO’su Batuhan Gültakan  konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İkinci yaşını henüz doldurmuş bir marka olarak, bugün Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet göstermekten son derece gururluyuz. Henüz online yemek siparişi ile tanışmamış 11 şehrimize GetirYemek ile ulaşmayı başardık. Bundan sonraki süreçte de ülkemizin dört bir köşesindeki 20 binin üzerindeki üye restoranımızla, şimdiye kadar olduğu gibi güvenle ve samimiyetle, kol kola yürümeye, restoranlarımıza ve sektörümüze katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Online yemek siparişi, GetirYemek’le ilk kez Türkiye’nin 81 ilinde
Geride bıraktığı 2 yılda hayata geçirdiği çalışmalarla pek çok ilki gerçekleştiren GetirYemek şu anda 20 binin üzerinde üye restoran ile çalışmalarını sürdürüyor. Online yemek siparişi, GetirYemek’le birlikte ilk kez Türkiye’nin 81 iline ulaştı. Böylece Ardahan, Artvin, Bayburt, Bitlis, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Kilis, Muş, Şırnak ve Tunceli’deki restoran ve müşteriler ise ilk kez online bir yemek platformu ile tanışmış oldu.

Hem Getir uygulaması üzerinden hem de www.getir.com/yemek/ adresinden 81 ildeki lezzet tutkunlarına ulaşmayı sürdüren GetirYemek, şu ana kadar birbirinden lezzetli milyonlarca siparişi kullanıcılarına teslim etti. 2 yılın çok sipariş verilen bölgeleri İstanbul’da Beşiktaş, Kadıköy, Üsküdar, Şişli, Ankara’da ise Çankaya olurken, kullanıcılar en çok lahmacun kebap, burger, pizza ve tatlı çeşitleri siparişi verdi.

Bi Mutluluk Hareketi ile restoranlara bereket, kullanıcılarına mutluluk getirdi
Pandeminin en çok sekteye uğrattığı sektörlerin başında gelen yeme – içme sektörü için harekete geçen GetirYemek, 10 Aralık itibarıyla siparişlerdeki yönlendirme hizmeti komisyonunu kaldırmıştı. Proje çerçevesinde kaldırılan komisyona ek olarak üye restoranlara verilen reklam destekleri ve indirimlerle birlikte doğrudan ve dolaylı olarak sektöre tam 50 milyon TL değerinde destek sağlandı.

Konuya ilişkin toplumsal farkındalık sağlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Bi Mutluluk Hareketi’ reklam filmiyle herkesi restoranlara desteğe davet eden GetirYemek’in çağrıları yanıt buldu ve 10 Aralık’tan bu yana restoranların siparişleri iki katına çıktı.

Pandeminin başında kapanan ve bir süre kapalı kaldıktan sonra ikinci dalgada sokağa çıkma kısıtlamaları dolayısıyla açılamayan ve paket servis ile yeniden faaliyete başlayan yaklaşık 1500 restoran ise sipariş sayılarını geçtiğimiz döneme göre 6 katına çıkardı.

GetirYemek ile yaşanan dönüşüm…
GetirYemek hizmete başladığı günden bu yana restoranların talep ve hassasiyetlerine kulak veriyor.

Restoranlar için nakit akışının önemini dikkate alan GetirYemek, restoranların günlük kazançlarını ertesi gün öğlene kadar hesaplarına gönderiyor.

Restoranların platforma listelenmeleri ve kampanyalara katılmaları gibi süreçler için herhangi bir ek ücret alınmazken, siparişlerin artması için kampanya desteği de sağlanıyor. Bu kampanyalarda, restoranların verdikleri indirim kadar ek indirim sunuluyor.

Ek olarak restoranların kazançlarını artırmaları için milyonlarca TL değerinde reklam yatırımı yapan GetirYemek, sektöre getirdiği yeniliklerle restoranların tercih sebebi olurken, sürdürülebilir iş birlikleri kurmaya odaklanıyor.