Kurucularımız

Nazım Salur
Getir Kurucusu

1986’da Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Salur, 20 yılı aşkın süredir seri girişimcilik yapıyor. Kariyerinin bir döneminde ofis mobilyaları üretti, bir döneminde ise Amerika’da yaşayarak endüstriyel tesislerin ve fabrika üretim hatlarının satışına aracılık yapan bir şirket kurdu. 2013 yılında teknoloji alanındaki ilk girişimi BiTaksi ile taksi arayan yolcularla, yolcu arayan taksileri buluşturan Salur, Türkiye’de ilk kez taksilere kredi kartı ile ödeme seçeneğini getirdi. 

“Eğer insanlara 3 dakikada taksi gönderebiliyorsak, diğer ihtiyaç ürünlerini de 10 dakikada götüremez miyiz?” sorusundan yola çıkan Nazım Salur’un teknoloji alanındaki ikinci girişimi olan Getir, Temmuz 2015'te hizmete girdi. Dünyada bir ilki Türkiye'de başlatarak 10 dakikada market ürünlerini kullanıcılarıyla buluşturan Getir, orijinal bir iş fikri olarak tüm dünyada yeni bir pazar oluşturdu. Getir halen, bin beş yüzün üzerinde ürünü, ortalama 10 dakikada kullanıcılarının kapısına ulaştırmaya devam ediyor.

Serkan Borançılı
Getir Kurucu Ortağı

1971 Ankara doğumlu olan Serkan Borançılı, 1995‘te İTÜ Mimarlık fakültesinden mezun oldu. 2001 yılından 2011 Mayıs ayına kadar, Kurucu Ortağı olduğu GittiGidiyor A.Ş.’nin yönetiminde yer aldı. Türkiye’de birçok ilklere imza atan ve kişiler arası ticaretin öncüsü olan GittiGidiyor, 2011 yılında eBay tarafından satın alındı ve bu satın alma, o tarihe kadar Türkiye internet ekosisteminde gerçekleşmiş en büyük satın alma oldu. Bunun yanı sıra Borançılı, 2005 yılında kurulan İstanbul.net (Ankara.net, İzmir.net) arkadaşlık projesinin, profesyonel video içerik sitesi UzmanTV, fiyat karşılaştırma sitesi Cimri ve ödeme sistemi olan iPara’nın kurucuları arasındadır. BiTaksi, ModaCruz, Insider, Denebunu projelerinin de melek yatırımcısıdır. Serkan Borançılı, günümüzde Kurucu Ortağı olduğu Getir A.Ş. yönetiminde yer almaktadır.

Tuncay Tütek
Getir Kurucu Ortağı

ODTÜ’de lisans, Bilkent Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Tuncay Tütek, Procter & Gamble ve PepsiCo’da uzun yıllar yöneticilik görevlerinde bulundu. 2014 yılından bu yana Kurucu Ortağı olduğu Getir’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.